Silvestrovské jednohubky

Jednohubky jsou na Silvestra ten nejjednodušší způsob, jak pohostit hosty. Zkuste pro ně tentokrát připravit osvědčenou klasiku maličko jinak. Stačí použít listové těsto místo veky a pomocí formiček na cukroví z něj vytvořit pěkné tvary, které budou lahodit oku. Na jednohubky pak můžete nanést hned dva druhy výtečných silvestrovských pomazánek.

Silvestrovské jednohubky
Write a review
Print
Ingredience
 1. Pomazánka (sýrová) – 100 g gorgonzoly
 2. 150 g jogurtu Hollandia
 3. 1 menší červená cibule
 4. hroznové víno a mandle na dozdobení
 5. Pomazánka (s treskou) – 100 g pomazánkového másla
 6. 80 g jogurtu Hollandia
 7. špetka soli
 8. 1 balení tresky ala losos
 9. Jedno balení listového těsta
Postup
 1. Listové těsto – těsto rozválíme, vykrojíme požadovaný tvar jednohubek a rozložíme je na plech. Poté pečeme na 180 °C na pečícím papíru cca 5 minut dozlatova.
 2. Pomazánka (sýrová) – gorgonzolu nastrouháme na jemném struhadle, přidáme jogurt a vše utřeme do jemna. Přidáme cibulku nakrájenou na drobno. Hotovou pomazánkou naplníme zdobící pytlík a nanášíme ji na upečené jednohubky z listového těsta. Na závěr zdobíme posekanými mandlemi a hroznovým vínem.
 3. Pomazánka (s treskou) – pomazánkové máslo utřeme s jogurtem a solí do jemného krému (se solí opatrně, ryba je sama o sobě dost slaná). Krémem naplníme zdobící pytlík a nanášíme na jednohubky z listového těsta. Na hotovou chuťovku naaranžujeme proužek ryby, který stočíme a umístíme navrch.
kitchenbook.cz http://kitchenbook.cz/