Perníkové košíčky plněné pudinkovými jablky

Jablkový studený dezert je u nás na stole celkem často a to především v letních měsících. Studený je totiž skvělý, osvěžující a lehký, děláváme jej do formy, krájíme na plátky a podáváme s jogurtem nebo zmrzlinou.  Tentokrát jsem ale podávala v mističkách z perníkového těsta .

 

Perníkové košíčky plněné pudinkovými jablky
Write a review
Print
Ingredience
Perníkové těsto
 1. 250 g hladké mouky
 2. 125g cukru moučka
 3. 50 g medu
 4. 1 vejce
 5. 1 lžíce rumu
 6. 1/2 lžičky jedlé sody
 7. 1 lžička mletého perníkového koření
Pudinková jablka
 1. 1 kg jablek na kostičky
 2. 2 dcl vody
 3. nasekané ořechy
 4. rozinky
 5. 2 lžíce cukru
 6. 2 vanilkovými pudinky + 2 dcl vody
Postup
Perníkové mističky
 1. Prosijeme mouku, cukr, jedlou sodu a koření. Přidáme med, vejce a vypracujeme hladké těsto. Hotové těsto rozválíme a vykrajujeme z něj kolečka (řádně si změřte velikost). Budete potřebovat sklenice, otočený plech na muffiny nebo jiné malinké mističky které budeme moci použít. Ty otočíme dnem vzhůru,namažeme olejem a položíme kolečko perníkového těsta. Můžeme okraje jemně přitlačit a dodat tak tvar mističky. Pečeme na 160 C cca 8 minut. Hotové mističky plníme jablečnou směsí, necháme vychladit a ihned podáváme.
Pudinková jablka
 1. Jablka si oloupeme,nakrájíme na kostičky, krátce podusíme s ořechy,rozinkami ,cukrem a 2 dc vody. Když jablka lehce změknou vmíchejte vanilkový pudink rozmíchaný v 2dcl vody a chvilku povaříme do zhoustnutí. Hotová jablka plníme do mističek
Tip
 1. Hotové košíčky nejsou vhodné sladovat do druhého dne .(vlhnou)
kitchenbook.cz http://kitchenbook.cz/