Palačinkový dort

Kdopak by neměl rád palačinky…a kdopak by neměl rád palačinkový dort? Tento dort je jedním z nejoblíbenějších a mně jeho příprava neuvěřitelně baví, protože má člověk možnost udělat tisíc variant. Udělejte si placičky kakaové s mascarpone krémem, vynikne pak v řezu krásně barevný kontrast, proložte jednotlivé vrstvy oblíbeným ovocem, udělejte dort uhlazený nebo rozcuchaný, přidejte do plačinkového těsta špetku skořice, udělejte borůvkové palačinky, experimentuje s krémy i s přípravou těsta Prostě variant jak udělat tento jednoduchý a originální dort je bezpočet.

Palačinkový dort
Write a review
Print
Palačinkový dort s čokoládovým krémem a jahodami
Palačinkové těsto
 1. 450 g hladké mouky
 2. 1l mléka
 3. 250 g cukru
 4. 9 vajec
 5. 250 ml perlivé vody
 6. špetka soli
Krém
 1. 200 g 60% čokolády
 2. 200 g mléčné čokolády
 3. 600 g mascarpone
 4. 50g cukru
 5. 3 dcl mléka
Postup
 1. Všechny ingredience smícháme dohromady a vytvoříme těsto ze kterého na pánvi tvoříme palačinky. Čokoládu s mlékem si rozpustíme na mírném ohni a mícháme dokud není hmota lesklá a hladká. Čokoládu necháme vystydnout do pokojové teploty a smícháme s mascarpone a cukrem. Hotovým krémem promazáváme jednotlivá patra z palačinek a vrstvíme do požadované výšky.
Tip
 1. Nezapomeňte že s tímhle dortem se opravdu vyřádite a možností jak ho ozvláštnit je milion tak se nebojte a pusťte se do toho. Fantazii se meze nekladou!
kitchenbook.cz http://kitchenbook.cz/