Král Sýrů Provensálské bylinky s švestkovým papírem.

Nedávno jsem dostala do ruky balíček sýrů od Krále Sýrů, a tak jsem si opět lámala hlavu nad tím, s čím sýry zkombinovat. Jistě – láhev vína, olivy, domácí marmeládka, pečivo… To je ale na mě příliš velká klasika a nebyla bych to já, kdybych nevymyslela něco zajímavějšího (u nás doma říkají, že vymýšlím bejkárny:-). Zároveň jsem ale nechtěla chuť dobrého sýra potlačit, ale spíše doplnit a vyzdvihnout… No nebudu Vás dále napínat, udělala jsem ovocný papír.  Tento recept jsem kdysi dávno viděla u jedné moc šikovné paní a naprosto mě nadchl svou originalitou. Ovocný papír můžete dělat prakticky z jakéhokoli ovoce nebo jej i kombinovat, doplnit bylinkami apod. Je skvělá nejen se sýry, ale i ke svačince dětem, nebo ji nakrájejte na tenké nudličky a ozdobte jí dezert. 

 

Král Sýrů Provensálské bylinky s švestkovým papírem.
Write a review
Print
Ingredience
  1. 600 g švestek
  2. cukr dle chuti
Postup
  1. Švestky vypeckujeme, nakrájíme na kousky a rozmixujeme ponorným mixérem na kaši. Kaši můžete dosladit dle chuti nebo dle kyselosti ovoce. Hotovou směs vylijeme v tenké vrstvě na plech vyložený pečícím papírem a uhladíme na stejnoměrnou vrstvu. Sušíme ve vyhřáté troubě na 80 stupňů Celsia. Doba sušení záleží na troubě, já sušila v opravdu kvalitní troubě 2 hodiny a 50 minut a občas jsem otevírala dvířka, aby přebytečná vlhkost mohla ven. Je prostě třeba ke konci hlídat kontrolovat a osahávat:-) Hotový papír necháme vystydnout, nastříháme nůžkami, zabalíme do pečícího papíru a uschováme ve vzduchotěsné nádobě.
Tip
  1. Můžete nastříhat dlouhé tenké proužky pečícího papíru a zarolovat je do kůže celé, zajistíte tím, že se Vám zaručeně neslepí.
kitchenbook.cz http://kitchenbook.cz/