Bílkové pusinky s jahodami, jogurtem a kapkou Brandy

Jahody v kombinaci s bílým jogurtem Hollandia tvoří dokonalý pár. Pokud jahody navíc vyladíte kapkou třešňové brandy a vše naservírujete v mističce ze sněhové pusinky, máte na stole opravdu fantastický dezert, po kterém se doslova zapráší.

 

Bílkové pusinky s jahodami, jogurtem a kapkou Brandy
Write a review
Print
Ingredience
  1. 3 bílky
  2. 3 lžíce cukru krupice
  3. 1 lžíce cukru moučka
  4. 1 lžička škrobu
  5. 1 lžíce Cherry brenndy (není nutné)
  6. 400 g jahod
  7. 5 lžic selského jogurtu Hollandia
Postup
  1. Z bílků si začneme vyšlehávat sníh, postupně pomalu zašleháváme oba cukry i škrob a šleháme tak dlouho dokud nám na metlách nevznikají pevné špičky. Takto připravený pevný sníh si naneseme do pěti hromádek na pečící papír a uprostřed uděláme důlek, tak aby nám sníh vytvořil jakési budoucí mističky. Ty sušíme v předehřáté troubě na 100 C asi jednu hodinu. Mezi tím si pokrájejte jahody na menší kousky a pokapejte lžící Branndy.(jahody už nesladte a to ani na závěr ,veškerou sladkou chuť Vám dodají bílkové pusinky). Hotové bílkové mističky necháme vychladnout, naplníme jahodami marinovanými v Branndy, dozdobíme lžící jogurtu a snítkou máty.
Tip
  1. Při šlehání bílků můžete přidat i špetku bio sušené levandule, ta pusinky krásně pohádkově provoní a k jahodám se skvěle hodí.
kitchenbook.cz http://kitchenbook.cz/