Arašídový nepečený koláč

Splněný sen všech milovníků arašídů. Postavte na kafíčko a nechte se unést lahodnou plnou chutí arašídového krému ozdobeného křupavými karamelovými kousky. 🙂)
Je dokonalý !

Arašídový nepečený koláč
Write a review
Print
Ingredience
  1. 1,5 kg bílého jogurtu Hollandia
  2. 150g kakaových sušenek (bebe)
  3. 100g másla
  4. 400 g arašídové pomazánky
  5. 100g arašídů
  6. 150 g krupicového cukru
Postup
  1. Den předem si necháme večer vykapat jogurt. Sítko vyložíme jemnou látkou, vlijeme jogurt a pod sítko dáme nádobu kam bude moci vykapávat syrovátka. Takto uschováme v lednici přes noc.
  2. Druhý den si připravíme korpus. Sušenky rozemeleme v mixéru , přidáme rozpuštěné máslo a promixujeme ještě chviličku. Sušenkovou směs vsypeme do formy vyložené pečícím papírem a pomocí prstů či velké lžíce uhladíme . Takto připravený korpus necháme vychladit v lednici. Mezi tím si připravíme krém. Do vykapaného jogurtu přidáme arašídovou pomazánku a společně promícháme. Krém dáme na vychladlý korpus, uhladíme(nebo necháme naopak "rozcuchaný" efekt vlnek) a opět necháme v lednici ztuhnout.
Tip
  1. Ozdobit koláč můžete zkaramelizovanými arašídy. V kastrůlku si rozpustíme cukr na karamel, vsypeme arašídy a obalíme je vzniklým karmelem. Hotové je dáme na pečící papír a necháme vystydnout.
  2. Po vystydnutí jimi můžeme zdobit koláč
kitchenbook.cz http://kitchenbook.cz/